Prihlásenie

Váš e-mail
Heslo
Registrácia ~ Nové heslo

OLEJE   Oleje v našej ponuke sú výlučne prírodné, rastlinné a za studena lisované, zo starostlivo  vybraných druhov rastlín. Sú bohatým zdrojom esenciálnych mastných kyselín ako i ďalších cenných látok. Studené lisovanie napomáha oleju uchovať si aktívne zložky, vitamíny a minerály v ich prirodzenej forme a následne komplexne pôsobiť v najhlbších vrstvách pokožky.
Prírodné oleje nespôsobujú alergické reakcie, nezanášajú telo chemickými látkami pretože neobsahujú syntetické zložky, vonné látky, konzervanty alebo farbivá. Majú vynikajúce vlastnosti pre pokožku, regeneračné, terapeutické či ochranné.
                         Vôňa rastliny je jej identita, jej ochrana, jej aura.

Účinky prírodných olejov na náš organizmus:
  • ukľudňujú, sú relaxačné
  • zmierňujú svalové napätie, bolesti
  • posilňujú imunitu, sú prevenciou proti infekčným ochoreniam a zápalom
  • odstraňujú únavu, povzbudzujú psychiku
  • regenerujú pokožku
  • posilňujú obranyschopnosť kože a prirodzenú obnovu ochranného lipidového plášťa
  • esenciálne oleje majú aromaterapeutický účinok


                      Zaujímavosti
                                                                                                                                                                                                                                                         
                        S myšlienkou kombinovať esenciálne oleje a masáž prišla rakúska biochemička Marguerite Mauryová, v 50. rokoch 20. storočia. Nepozdávalo sa jej podávanie esenciálnych olejov ústami, ale dávala prednosť ich riedeniu v rastlinnom oleji a vtieraniu tejto zmesi do pokožky. Inšpirovaná metódami používanými v tradičnej tibetskej medicíne, vyvinula špeciálnu masážnu techniku aplikácie olejov. Navrhla „individuálny recept" výberu esencií podľa individuálnych fyzických a emocionálnych potrieb človeka. Jej klienti uviedli výrazné zlepšenie stavu pokožky, u mnohých prišlo k uvoľneniu reumatických bolestí, k prehĺbeniu spánku a k všeobecnému zlepšeniu duševného stavu. Účinky trvali týždne u niektorých klientov aj niekoľko mesiacov po liečbe.